Sklárna Moser

Sklárna Moser
Sklárna Moser

Historie sklárny Moser je spojena se jménem jedné z nejvýraznějších postav historie sklářské výroby, Ludwigem Moserem ( 1833 – 1916 ). Nejprve si otevřel vlastní obchod a ryteckou dílnu v centru Karlových Varech, již v roce 1893 rozjíždí provoz ve vlastní sklářské huti.

Během krátké doby získal pověst nejprestižnějšího výrobce křišťálu v Rakousko-Uherské monarchii. Titul dvorního dodavatele císaře Františka Josefa I. (1873), perského šáha Musaffereddina (1901) a anglického krále Eduarda VII. (1908) tuto pověst dále umocňovaly a vyvolaly zájem dalších státníků a panovníků. Již v roce 1922 je sklárna Moser největším výrobcem luxusního nápojového a dekorativního skla v Československu. 

Pro svůj rozvoj sklárna Moser spolupracuje s nejnadanějšími výtvarníky, skláři, brusiči a rytci, jejichž umění pomáhá vytvářet mistrovská díla ve svém oboru. Po celou dobu existence sklárny se její výrobky prezentují na nejvýznamnějších světových výstavách, kde získávají mimořádná ocenění. První značková prodejna Moser byla otevřena v centru Prahy již v roce 1925.

V současné době je sklárna akciovou společností s výhradně českým kapitálem a přibližně 320 zaměstnanci.

Zdroj:

oficiální stránky sklárny Moser